Can Metal, Ulusal Kalite Hareketi’ne katıldı

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından kurumların rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak, kurumsallaşma düzeyini artırmak ve sürdürülebilir rekabetçi bir güce sahip olmalarını sağlamak amacıyla 1998 yılından itibaren yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne yeni kurumlar katılmaya devam ediyor. EFQM Model’ini esas alan Ulusal Kalite Hareketi’ne katılma kararı alan Can Metal de kalite yolculuğundaki vizyonunu taçlandırdı.

Can Metal, Ulusal Kalite Hareketi’ne katıldı
banner5

Yeşilova Holding bünyesindeki Can Metal, mükemmelliğin temel kavramlarını benimseme konusundaki kararlılıklarının göstergesi olarak Ulusal Kalite Hareketi çalışmalarına başlamak için ilk adımı attı. Can Metal’in yönetici ve çalışanları ve KalDer yöneticilerinin katılımı ile fabrikalarında imza töreni düzenlendi.

KalDer Bursa Şubesi ile Can Metal arasında düzenlenen “Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi” imza törenine; Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yalçın Yeşilova, Can Metal Genel Müdürü Selim Güney, Can Metal Fabrika Müdürü Ümit Semerci, Yeşilova Holding Yönetim Sistemleri Müdürü Halit Yılmaz, Can Metal Kalite Müdürü Dilek Karakayalı, KalDer Bursa Yönetim Kurulu Başkanı Emin Direkçi, Genel Sekreteri Aykan Kurkur, Kalite Ödül Yöneticisi Ebru Yalçın Gürük ve Can Metal çalışanları katıldı.

SÜRDÜRÜLEBİLİR İŞ VE YAŞAM KALİTESİ HEDEFİ

Törende konuşan Emin Direkçi; “Ulusal Kalite Hareketi ile kurumlarımızı EFQM Modeli’ni uygulamaya davet ediyoruz. Dünya çapında tanınan, bir yönetim çerçevesi oluşturan EFQM Modeli, kuruluşları, değişimi yönetme ve performanslarını iyileştirme konusunda desteklemektedir. Her ölçekten ve sektörden kurum bu çalışmalara katılabilir. Ülkemizde sürdürülebilir iş ve yaşam kalitesine yön gösteren, dönüşüme liderlik eden bir Sivil Toplum Kuruluşu olma hedefimizle kurumlarımıza kalite yolculuklarında eşlik ediyoruz. Örnek bir kurum olarak bugün attıkları imza için Can Metal’i tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yalçın Yeşilova, Yeşilova Holding olarak Bursa ve dünya ekonomisine katkıda bulunurken kaliteden asla ödün vermediklerinin altını çizerek “Yenilikçi yapımız ve hızlı kararlar alarak çözüme ulaştırma kabiliyetlerimiz alüminyum sektöründe fark edilen ve tercih edilen bir kurum olmamızı sağlıyor. Alüminyum sektöründeki ilklerin temsilcisi olarak sektörün öncüleri arasında yer alıyoruz. Bugün Can Metal ve KalDer arasında imzalanan “Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi”ni imzalayarak da mükemmelliğin temel kavramlarını benimseme ve yaşama geçirme konusunda kararlılıkla ilerlemeyi taahhüt etmiş olduk. Bugün bu heyecanı yaşamamıza olanak sağlayan tüm takım arkadaşlarımıza ve KalDer ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Can Metal Genel Müdürü Selim Güney ise, kalite yolculuklarına yönelik amaç ve hedeflerini paylaşarak “Can Metal olarak üst seviyede kaliteye önem veriyoruz, bu kapsamda da kurumsallaşma konusunda sürdürülebilir gelişme yolculuğumuza EFQM ve Ulusal Kalite Hareketi ile güç katacağımıza inanıyorum” açıklamalarında bulundu.

Can Metal yönetim ekibi, hazırlanan tabloya imza atarak EFQM mükemmellik modeli çalışmaları kapsamında Ulusal Kalite Hareketi’ne katılma kararlılıklarını somutlaştırdılar.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 15:52
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner1