“Ekonomideki durağanlığı çalışarak, üreterek atlatacağız”

Bursa Emprime Baskıcılar Derneği (BEBDER) Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Yenikapı, 2023 yılının ilk yarısında yaşanan asrın felaketi, Rusya-Ukrayna Savaşı ve seçim sürecinin nedeniyle yaşanan ekonomik durgunluğu aşmanın yolunun her ölçekten firmanın üretimi aksatmadan sürdürmesinden geçtiğini belirtti.

“Ekonomideki durağanlığı çalışarak, üreterek atlatacağız”

BEBDER Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Yenikapı, döviz kurlarındaki hareketlilik ve enflasyonist ortamın her kesimden vatandaşı olduğu gibi iş dünyasını olumsuz etkilediğini ifade etti. Üretim maliyetlerinde yaşanan artışların, ürün ve hizmet fiyatlarında artışa neden olduğunu aktaran Fuat Yenikapı, “Bu durum işlerimizi etkiliyor. Bursa’nın lokomotif sektörlerinden olan tekstilin önemli dalı emprime baskı işinin temsilcileri olarak bu durağanlıktan güçlenerek çıkmak ve Bursa ekonomisine daha fazla katkı sunmak için elimizden gelen her çabayı gösteriyoruz” dedi.

Bursa Emprime Baskıcılar Derneği Yönetimi ve üyeleri olarak bu anlamda adımlar attıklarını ve yapmaları gerekenleri adım adım hayata geçirdiklerini belirten Fuat Yenikapı, şunları söyledi:

“BEBDER Yönetimi olarak üretimde kalite, hizmet sunumunda fiyat politikamıza standartlar getirmek ve tüm sektör temsilcilerimizi bu standartlara uydurmak için çalışıyoruz. Dünya ölçeğinde üretim ve çalışma standartlarının oluşturulması, Bursamız ve ülkemiz için katma değerimizi arttıracak, sektörümüzün gelişimini hızlandıracaktır. Bu bilinç ve sorumlulukla hep birlikte çalışıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2023, 01:05
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3